Danmarks største CAD-CAM brugermøde – ETUX 2014
Edge-Team afholder årligt et stort kundeseminar. Datoen for dette års arrangement er fastsat. ETUX 2014 bliver afholdt i Fredericia d. 2.-3. oktober.
Edge-Team afholder årligt et stort kundeseminar. De har skabt denne tradition idet de ønsker at servicere deres kunder med viden og opretholde en høj standard blandt de danske SolidWorks og Edgecam brugere. Datoen for dette års arrangement er fastsat. ETUX 2014 bliver afholdt i Fredericia d. 2.-3. oktober.
SolidWorks og Edgecam specialister
Edge-Teams brugerseminar, ETUX, er et professionelt forum for SolidWorks og Edgecam brugere, hvor der er fokus på kompetenceudvikling, optimering af arbejdsprocesser og nyheder i softwaret. Samtidig er det en oplagt mulighed for videndeling og networking blandt de danske brugere. I år finder arrangementet sted d. 2. og 3. oktober på Kryb i Ly ved Fredericia. Ud over Edge-Teams egne specialister vil eksperter fra SolidWorks og Edgecam også holde sessions for deltagerne.
Edge-Team ønsker høj standard i branchen
Det årlige kundeseminar er blevet skabt med udgangspunkt i et ønske om at servicere deres kunder med viden og opretholde en høj standard blandt de danske SolidWorks og Edgecam brugere, hvilket i sidste ende tilgodeser hele branchen.
Deltagerne har mulighed for selv at vælge de sessions, som passer til dem og deres behov. For at sikre det maksimale udbyttet for hver enkel deltager, har Edge-Team valgt at tilbyde målrettede sessions på forskellige niveauer.
Stor tilslutning
ETUX 2013 var en stor succes. Ligesom sidste år forventer Edge-Team at samle omkring 100 SolidWorks og Edgecam brugere på Kryb i Ly ved Fredericia til deres årlige to dages seminar ETUX.
læs mere om ETUX her: http://www.edge-team.com/etux