23948sdkhjf

Nyt fra bestyrelseslokaler og direktionsgange

Se hvilke virksomheder med relation til træ- og møbelindustrien, der melder om udskiftninger i bestyrelse eller på ledende poster i denne uge.
Bruynzeel Storage Systems A/S
Ivo Machiel van Duuren, Holland, og Raymond Petrus Victorina Marie Smeets, Holland, er indtrådt i bestyrelsen hos Bruynzeel Storage Systems A/S i stedet for Hubertus Franciscus Marie Wijnands, Jasper Thomas Bouwman og Igor Johannes La Vos (kilde: CVR).

Bruynzeel Storage Systems A/S er leverandør af opbevarings- og lagringssystemer til blandt andet kontor, arkiv, bibliotek og museum.

Designa Erhverv A/S
Anders Mørk Mølgaard er indtrådt som bestyrelsesformand hos Designa Erhverv A/S. Samtidig er Mette Søborg Kjeldsen udtrådt af bestyrelsen (kilde: CVR).

Designa Erhverv A/S sælger køkkenløsninger til det professionelle marked.

Gubi A/S
Jacob Holst Vinther er udtrådt som bestyrelsesformand hos Gubi A/S (kilde: CVR).

Gubi A/S er en familieejet design- og møbelvirksomhed.

Herning Massivtræ A/S
Jørgen Mølholm er udtrådt af bestyrelsen hos Herning Massivtræ A/S (kilde: CVR).

Herning Massivtræ A/S er leverandører af bordplader, trapper og lister.

Ikea Centres A/S
Leif John Tegnér, Sverige, er indtrådt som bestyrelsesformand hos Ikea Centres A/S. Samtidig er Gerardus Henricus Wilhelmus Groener, Holland, og Monica Greta Christina Östberg, Sverige, indtrådt i bestyrelsen i stedet for Erik Øster Pedersen, Hans Heinrich Schaefer og Alistair Davidson. Sidst men ikke mindst er Peter Thommen udtrådt af direktionen (kilde: CVR).

Ikea er en international forretningskæde der sælger boligartikler.

Inbogulve 2005 A/S
Carsten Normann Christensen er indtrådt som administrerende direktør hos Inbogulve 2005 A/S i stedet for Bjarne Senchuk Hansen (kilde: CVR).

Inbogulve 2005 A/S er en del af Inbogulve amba, der er kædeselskab bagved kæderne Garant Gulve og Gardiner samt Inbogulve Erhverv.

KS Døre og Vinduer ApS
Kenneth Juhler er indtrådt som administrerende direktør hos KS Døre og Vinduer ApS i stedet for Steen Holdersen (kilde: CVR).

KS Døre og Vinduer ApS forhandler plastikvinduer og –døre.

Nordalim A/S
Sven Mats Uno Johansson, Norge er indtrådt i bestyrelsen hos Nordalim A/S i stedet for Kåre Tømterud (kilde: CVR).

Nordalim A/S sælger lim og formalin til spånplade-, isolerings-, kemi- og fiskeindustrien.

Ran Play A/S
Mikkel Valdgaard Friis-Christensen, Spanien, er indtrådt i bestyrelsen hos Ran Play A/S (kilde: CVR).

Ran Play A/S producerer og forhandler specialbygget og tilpasset udstyr og redskaber til børn og voksne til aktiv leg og udvikling.
Kommenter artiklen
Udvalgte artikler

Nyhedsbreve

Send til en kollega

0.078